ترور مرموز برادر رهبر کره شمالی

داستان از چه قرار بود؟

یکی از برادران بزرگتر رهبر کره شمالی،کیم جونگ نام بود.

در سال 2017، کیم جونگ-نام، برادر رهبر کره شمالی کیم جونگ-اون، در فرودگاه بین المللی کوالالامپور در مالزی به طرز ناگهانی به قتل رسید؛ طلاعات دقیقی در مورد دلایل سفر کیم جونگ-نام به کوالالامپور وجود نداره.

اما گزارشات حاکی از آن هستند که اون برای دیدار با عده‌ای از ماموران سیا و برخی مخالفان رژیم کره شمالی به مالزی سفر کرده بود! همچنین به گفته‌ی برخی منابع، کیم جونگ-نام هویت خود در کوالالامپور مخفی کرده بود چرا که  از شناسنامه‌ی دیپلماتیک کره شمالی برای ورود به کشور استفاده کرده بود.

داستان قتل کیم جونگ نام در رسانه ها با تب و تاب زیادی گفته میشه اما اگر بخوایم داستان خلاصه ی ترور اون رو بگیم داستان از این قراره که:

دو زن داستان فکر میکردند در یک برنامه تلویزیونی خنده دار شرکت کردن که در اون به واسطه شوخی هایی که با افراد میکردن ( و تصوری که داشتند این بود که این شوخی ها کاملا بی خطر هستند) در نهایت پولی رو دریافت کنند.

در واقع طبق گفته خودشون؛ اصلا اطلاعی نداشتند که این یک عملیات ترور بوده!

حالا چطور این ترور اتفاق افتاده؟

چطور این دو زن به برادر رهبر کره شمالی نزدیک شدند؟

براساس گزارشات رسانه‌ها، دو زن مظنون به این جرم با روشی شبیه به تکنیک “تکان دادن دست” به برادر کیم جونگ-اون نزدیک شدن و در همون لحظه یکی از اونها سریعاً یک کپسول را به صورت ناگهانی به صورت او تزریق کرد! این کپسول، حاوی سم VX بود که در چند ثانیه وارد بدن برادر کیم جونگ-اون شد.با توجه به فیلم‌های مدارک موجود، مشخص نیست که این دو زن دقیقاً از کدام کشور و سازمانی بودن. اما مقامات مالزی هر دو زن را دستگیر کردند و به اتهام قتل در دادگاه محاکمه کردند…

این ترور شما رو یاد کدوم فیلم جنایی انداخت؟

برای دیدن فیلم ترور روی لینک کلیک کنید

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *